Skip to main content

Samsung’un yeni katlanabilir ve giyilebilir cihazlarına dair elimizdeki bilgiler sınırlı olsa da, artık en azından pil ömrüne dair bir şeyler biliyoruz.

GSMArena’ya göre FCC (ABD Federal İletişim Komisyonu) sertifikası, yakında çıkacak olan Samsung Galaxy Z Flip 6 ve Samsung Galaxy Ring’in pil kapasitelerini ortaya çıkardı. Buna göre Z Flip 6’nın toplam 3.790 mSh pil kapasitesine sahip olacağı söyleniyor. Bu da Flip 5’in 3.700 mAh piline göre küçük de olsa bir artış.

Galaxy Ring’e gelince. Temelde sağlık sensörü görevi gören Galaxy Ring, ilginç şekilde yüzüğün büyüklüğüne bağlı olarak farklı pil kapasitelerine sahip olacak gibi görünüyor. GSMArena’ya göre yüzük boyutları 5 ilâ 12 arasında olacak, en düşük pil kapasitesi 17 mAh, en yüksek pil kapasitesi ise 22 mAh olacak.

Samsung, katlanabilir ve giyilebilir ürün tanıtım programını son birkaç yılda olduğu gibi takip ederse, bu cihazları bu yaz görmemiz olası. Hatta Android Police’e göre Galaxy etkinliği, 10 Temmuz’da gerçekleşecek.

Kaynak: Samsung Galaxy Ring, Samsung Galaxy Z Flip 6 battery info revealed — could they last long on a charge? – Mashable