Skip to main content

Samsung, Galaxy AI için Türkçe dahil daha fazla dilin destekleneceğini duyurdu.

Samsung Electronics Galaxy AI platformuna Arapça, Endonezce ve Rusça olmak üzere üç yeni dilin eklendiğini açıkladı. Platform ayrıca Avustralya İngilizcesi, Kantonca ve Kanada Fransızcası lehçelerini de destekliyor.

Aktarılan bilgilere göre Samsung, halihazırda desteklenen 13 dile eklenen yeni diller ve lehçelerle, dünya çapında daha fazla Galaxy kullanıcısının mobil yapay zekânın gücünden yararlanmasını sağlıyor. Yeni dil ve lehçelere ek olarak Samsung, bu yılın içinde Romence, Türkçe, Hollandaca ve İsveççenin yanı sıra geleneksel Çince ve Avrupa Portekizcesinin de dahil olduğu dört dil daha eklemeyi planlıyor.

Galaxy AI’da öne çıkan özellikler arasında; canlı çeviri, sözlü çevirmen, chat asistanı, not asistanı, ses kaydı asistanı ve web asistanı yer alıyor. Canlı çeviri, telefon görüşmelerinde karşılıklı ve gerçek zamanlı ses ve metin çevirileri gerçekleştiriyor. Sözlü çevirmen, kullanıcı dostu bölünmüş ekran görünümü üzerinden canlı konuşmaları anında çevirebiliyor ve bir kişinin karşısındakinin söylediklerinin çevirisini metin olarak okumasına olanak tanıyor. Chat asistanı, iletişimin amacına uygun kurulmasını sağlamak için istenen tonlamaya özel öneriler sunuyor. Not Asistanı, yapay zekâ ile oluşturulan özetler hazırlayarak, önceden biçimlendirilmiş şablonlar ve kapak sayfaları oluştururken Ses Kaydı Asistanı, ses kayıtlarını yazıya dökmek, özetlemek ve hatta çevirmek için yapay zekâ ve “Konuşmadan Metne/text-to-speech” teknolojisini kullanıyor. Web Asistanı ise haber makalelerinin veya web sayfalarının kısa özetlerini oluşturuyor.