Skip to main content

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23 FE, Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Samsung Galaxy Z Flip 5, Galaxy AI özelliklerinin geleceği eski Samsung modelleri arasında.

Hatırlarsanız neredeyse bir ay önce Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde yapay zekâ odaklı Samsung Galaxy S24 ailesini görücüye çıkarmıştı. Samsung tarafından gelen yeni bilgilere göre, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Galaxy AI, daha fazla Galaxy cihaza sunulacak.

Samsung açıklamasında, One UI 6.1 güncellemesinin Mart sonundan itibaren Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5’in yanı sıra Tab S9 serilerinde de kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Galaxy AI özellikleri arasında ise Circle to Search, Live Translate, Sözlü Çevirmen, Ses Kaydı Asistanı, Web Asistanı, Chat Asistanı, Not Asistanı’nın yanı sıra Yaratıcı Düzenleme, Düzenleme Önerisi ve Anlık Ağır Çekim gibi yapay zekâ destekli kamera özelliklerinin yer aldığını hatırlatalım.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh açıklamasında, “Galaxy AI ile yalnızca yeni bir mobil yapay zekâ çağına öncülük etmeyi değil, aynı zamanda yapay zekâyı daha erişilebilir hale getirerek kullanıcıları güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi. Bu adımların Galaxy AI için sadece başlangıç olduğunu söyleyen Roh, bu deneyimleri 2024 yılı içinde 100 milyondan fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı planladıklarını da vurguladı.