Skip to main content

Ücretsiz olarak yayına başlayan platformun gelecekte bir abonelik modeline geçiş yapabileceği düşünülüyor.

FIFA’nın dijital yayın platformu FIFA Plus ücretsiz olarak yayına başladı. Futbol maçlarının, arşiv görüntülerinin, belgeseller başta olmak üzere orijinal içeriklerin bulunduğu platformun arayüzü şimdilik beş dili destekliyor. İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca arayüz ile kullanıcılarının karşısına çıkan FIFA Plus’ın içeriklerinin daha fazla dilde altyazıya sahip olmaları bekleniyor.

FIFA Plus, 6 konfederasyona bağlı 100’den fazla futbol federasyonunun desteğiyle yılda 40 binden fazla maçı canlı olarak yayınlayacak. Ek olarak, platformun sadece yayına başladığı bu ilk ay içerisinde bin 400 maçı izleyicilere ulaştıracağı açıklandı.

Geçmiş Dünya Kupası maçlarının bütün olarak eklendiği, bu maçları bütün olarak izlemek istemeyenler için ise maçların önemli anlarının klipler halinde yer aldığı platform, an itibarıyla ana sayfasında ünlü Brezilyalı futbolcu Ronaldinho hakkında bir film, Dani Alves hakkında altı bölümlük bir belgesel, Wendie Renard, Lucy Bronze, Asisat Oshoala ve Carli Lloyd gibi kadın futbol ikonları ile ilgili içerikleri izleyicilerine öneriyor.

Ücretsiz olarak yayına başlayan platformun zamanla oyun, topluluklar ve çeşitli abonelik modellerini bünyesine eklemesi bekleniyor.

FIFA Plus’a fifa.com/fifaplus adresinden ulaşmak mümkün.

Kaynak: FIFA Plus launches with over 40,000 free soccer matches to watch live – The Verge