Skip to main content

Flipboard okuyuculara yeni güncellemesini duyurdu. Haber okuma uygulaması Flipboard yeni güncellemesini kullanıcılara sundu. Yakın zamanda kaldırılacağı haberi paylaşılan Google Reader’ın yerini alacağı konuşulan Flipboard, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara kendi…
Flipboard okuyuculara yeni güncellemesini duyurdu.
Haber okuma uygulaması Flipboard yeni güncellemesini kullanıcılara sundu. Yakın zamanda kaldırılacağı haberi paylaşılan Google Reader’ın yerini alacağı konuşulan Flipboard, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara kendi dergilerini oluşturmalarına izin veriyor. 
Flipboard tarafından yapılan duyuruya göre; Flipboard üzerinde yer alan yeni artı (+) butonunu veya Flipboard Bookmarket’i kullanarak okuyucular kendilerine sunulan dergi alanlarını ilgi çekici veya ilham verici buldukları içeriklerle doldurabilir. 
Bir başka deyişle; Flipboard sitesi ‘beğeni’ butonunu oluşturdu. Bu özellikle birlikte, kullanıcılara okudukları makaleleri ya da diğer ilgi çekici buldukları şeyleri etiketleme imkânı sunuluyor. 
Yayıncılar için Flipboard 
Yeni özelliklerle birlikte uygulama yalnızca okuyucular için olmayıp; Flipboard, yayıncılar için arşiv içeriği paylaşmak için yeni bir araç konumunda. Flipboard mevcut yayıncıların da kendi makalelerini veya arşivlerinden diğer öğelerini tanıtmak amacıyla bu uygulamayı kullanabileceğini umuyor. 
Read Write’ın haberine göre; Flipboard, kullanıcıların tercihlerini yayınlamalarında kişiselleştirilmiş dergi anlayışıyla bir farklılık getiriyor. 
Duyuruda, dergilerin paylaşımlarında; yorumlarda bulunabilen, paylaşımlarını beğenen veya hatta diğer kullanıcıların dergilerine üye olabileceği izleyici kitlesine sahip olabileceği bilgisine yer veriyor. 
Flipboard ayrıca her sayfanın üst kısmında yer alan ‘İçerik Arama’ özelliğine de yer verdi. Bu özellik, okuyuculara Flipboard’ta yer alan paylaşımlar arasında arama yapmasına izin veriyor. 
Flipboard yeni yayına geçirdiği özellik ile ilgili beklentileri hakkında bir açıklamada bulunmadı.
Etsy ortaklığı
Şirket ayrıca e.ticaret sitesi Etsy ile yaptığı ortaklığı duyurdu. Flipboard okuyucuları Etsy ürünlerini görüntüleyebilir ve Flipboard üzerinde satın alma gerçekleştirebilir. 
Ücretsiz bir uygulama olan Flipboard, 50 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğu bilgisini verdi. Android’te de yer alan Flipboard’ın son güncellemelerine yalnızca iPad, iPhone ve iPhone Touch’tan ulaşılabiliyor.