Skip to main content

Fitbit, IFA 2018’de yeni akıllı bilekliği Fitbit Charge 3’ü tanıttı.

Fitbit, Charge ürün ailesinin en son üyesi Fitbit Charge 3‘ün tanıtımını IFA 2018’de yaptı.

Charge 3 dokunmatik ekranlı, gelişmiş, üstün kaliteli, suya dayanıklı tasarımı, 15’ten fazla hedef odaklı egzersiz modunu, kullanıcı için en önemli cihaz ve sistemlere sürekli bağlı kalan akıllı özellikleri, 7 güne varan pil ömrünü ve Fitbit’in en gelişmiş sensör ve algoritma teknolojisini tek bir akıllı bileklikte sunuyor. Ürünün Türkiye’de ekim ayında piyasada olması bekleniyor.

Charge 3’ün sağlık ve fitness özellikleri arasında;

Hedef odaklı egzersiz modları: Bisiklet, yüzme, koşu, ağırlık ve yoga gibi 15’ten fazla egzersiz modu arasından seçim yaparak kalori yakımı, kat edilen mesafe ya da süre için hedef belirleyerek gerçek zamanlı istatistikler ve kaydedilen ilerleme görülebiliyor.

50 metreye kadar su geçirmez: Fitbit Charge 3 duşta, yağmur yağarken veya denizde kullanabiliyor. Yüzme Modu ile gerçek zamanlı süreyi bilekte görülebiliyor ya da yüzme sonrasında tur sayısı ve hız istatistiklerini görüntülemek için Fitbit uygulaması kullanılabiliyor.

Mesafeleri katedin: Telefonunuzdaki dâhili GPS ile gerçek zamanlı hız ve kat ettiğiniz mesafe bilgileri görüntülenebiliyor.

Kadın sağlığı takibi:  Tüm sağlık ve fitness istatistiklerinizin tek bir yerde toplanmasıyla, sağlık takibi yapılabiliyor ve menstrüasyon döneminin hangi evresinde olunduğu cihaz üzerindeki gösterge panosunda görüntülenebiliyor.

Bir bakışta bilgi: Cihaz üzerindeki  kişiye özel gösterge panosunu kolayca yöneterek günlük hareket istatistiklerini ve kadın sağlığı takibi, sıvı alımı, uyku gibi sağlık ölçümleri görülebiliyor.

Sosyal motivasyon: Fitbit uygulamasındaki “Yayın”, “Gruplar” ve “Zorlu Hedefler” üzerinden arkadaşlarınızla, ailenizle ve başka kişilerle iletişim kurulabiliyor.

7/24 rehberlik ve motivasyon: Günlük aktivitelerinizin tümü hakkında bilgi sahibi olun ve otomatik egzersiz tanıma, hareket hatırlatmaları, gevşemeye yönelik rehber eşliğinde nefes seansları, uyku evreleri ve uyku bilgileri ile uyku takibi yapılabiliyor.