Skip to main content

2012 yılında Berkay Mollamustafaoğlu tarafından kurulan Türk SaaS girişimi OpsGenie, Atlassian tarafından 295 milyon dolara satın alındı.

Dünya genelinde 35 binden fazla müşterisi bulunan Avustralya merkezli yazılım firması Atlassian, Türk SaaS girişimi OpsGenie‘yi 295 milyon dolara satın aldı.

Merkezi Washington D.C.’de bulunan OpsGenie 2012 yılında Berkay Mollamustafaoğlu tarafından kuruldu. OpsGenie, en kısa haliyle ‘yazılım geliştirme ekipleri için akıllı bilgilendirme sistemi‘ olarak konumlanıyor.

OpsGenie, IT işçilerinin kesintileri takip etmesine ve kesinti sürelerini en aza indirmesine yardımcı olan, Atlassian’ın yeni bilgi teknolojisi hizmet yönetimi ürünü Jira Ops ile birlikte çalışacak. Atlassian, ayrıca OpsGenie’nin 7-Eleven ve Expedia Group Inc dahil 3,000 müşterisini bünyesine katacak.

Müşterileri arasında Facebook, eBay, LinkedIn, Cisco, Dow Jones ve Twitter gibi dev isimler bulunan Atlassian, geliştiricilerin projelerde işbirliği yapmasına ve yönetmesine yardımcı olan yazılım araçlarıyla tanınıyor. Büyümeyi hızlandırmak için yeni yollar arayan şirket, geçtiğimiz ay kurumsal sohbet varlıklarını rakibi olan Slack Technologies Inc.’e satmıştı. Şimdi ise Gartner tahminlerine göre, 2022’ye kadar 38 milyar dolara çıkacak olan IT operasyon yazılımı pazarını hedefliyor. Atlassian, yazılım sektöründe olduğu için bu segmentte varlığını devam ettirmeyi ümit ediyor ancak bu piyasada lider olan ServiceNow ile rekabet etmek durumunda kalacak.

Atlassian’ın CEO’su Scott Farquhar satın almaya ilişkin, “İletişim pazarından geri çekilmemizin nedenlerinden biri de IT sektörünün bizim için daha büyük bir pazar olduğunu görüyor olmamız. ” dedi.