Skip to main content

Facebook, F8 Geliştirici Konferansı’nın ilk gününde tanıttığı çöpçatanlık uygulamasını test etmeye başladı.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, insanları birbirine önerecek ve iletişime geçmelerini sağlayacak çöpçatanlık uygulamasını şirket içinde denemeye başladı. Bu gelişmenin ardından uygulamanın görüntüleri ve özellikleri basına sızdırıldı.

İlk kez duyurulduğu F8’den iki ay sonra test edilmeye başlanan uygulamayla ilgili sızdırılan bilgi ve görüntüler, Verge’ün haberine göre, Facebook tarafından da doğrulandı. Çöpçatanlık uygulamasının ekran görüntüleri Twitter’da Jane Manchun Wong’un hesabı aracılığıyla yayıldı. Uygulama hakkında şu ana kadar öğrendiklerimize göre; çöpçatanlık özelliğini kullanmak üzere oluşturulan profiliniz, listenizdeki kişilerden gizli olacak ve isteğe bağlı olarak ortak arkadaşlar görüntülenebilecek.

Yeni uygulamada profil oluşturmak için istenenlerse; kullanıcının cinsiyeti, eşleştirilecek/önerilecek kişilerin cinsiyeti ve şehir gibi temel bilgiler olacak. Wong’un iddiasına bakılırsa, Facebook’un yeni uygulamasında eşleşen iki kişi arasında buz kırıcı işlevi görecek olan bir konuşma başlatıcı da bulunacak. Bunun yanı sıra, (Tinder Social’a benzer olarak) kullanıcılar dahil oldukları Facebook gruplarından ortak olanları görebilecek.