Skip to main content

Koronavirüs salgını nedeniyle iptal kararı alan şirketler arasına sosyal medya devi Facebook da katıldı. Facebook F8 konferansı iptal edildi.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Covid-19 koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Şu an için 18 farklı ülkede görülen ve 3 bine yakın kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Coronavirüs salgını nedeniyle Google, Apple, Facebook, Amazon ve Microsoft gibi önemli teknoloji firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle paylaşmıştık.

Facebook F8 konferansı koronavirüsü nedeniyle iptal edildi

Facebook, koronavirüs salgını nedeniyle aldığı tedbirleri bir üst seviyeye çıkardı ve her yıl düzenlediği yazılım geliştiriciler konferansını (F8-Facebook Developers Conference) iptal etti. 5-6 Mayıs’ta gerçekleştirilmesi planlanan konferansın iptal edilme gerekçesi koronavirüs ile ilgili endişeler olarak açıklandı. Facebook’tan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, yerel olarak bazı etkinlikler yapılacak ve etkinlik canlı yayınlarla katılımcılara erişilecek.

Koronavirüs, dünya çapındaki etkinlikleri iptal ettirdi

Koronavirüs nedeniyle dikkatli davranan tek isim Facebook değil. Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği konumundaki, 24 – 27 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi de salgın sebebiyle iptal edilmişti.

Koronavirüsünü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 83 bin 704 vaka bulunuyor. Koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2.859, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 36.654

Koronavirüsün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Koronavirüs salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.