SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 13.06.2013 - 09:57

Facebook’a hashtag özelliği geliyor

Hashtag kullanımının en sık duyulduğu Twitter’ın yanında Instagram, Tumblr ve Google+ gibi siteleri üzerinde kullanımda olan hashtag özelliğini Facebook’ta kendi sitesinde yer veriyor. Artık kullanıcılar paylaşımlarını etiketleyebilecek. Twitter, Google+, Tumblr gibi internet sitelerinde sıkça görülen hashtag kullanımından sonra resmi olarak Facebook kendi sitesi üzerinden hashtag’lere destek vermeye başladığını açıkladı. Böylelikle Facebook’ta artık paylaşımlarda eklenen hashtag’ler […]

Hashtag kullanımının en sık duyulduğu Twitter’ın yanında Instagram, Tumblr ve Google+ gibi siteleri üzerinde kullanımda olan hashtag özelliğini Facebook’ta kendi sitesinde yer veriyor. Artık kullanıcılar paylaşımlarını etiketleyebilecek.
Twitter, Google+, Tumblr gibi internet sitelerinde sıkça görülen hashtag kullanımından sonra resmi olarak Facebook kendi sitesi üzerinden hashtag’lere destek vermeye başladığını açıkladı. Böylelikle Facebook’ta artık paylaşımlarda eklenen hashtag’ler görüntülenebilecek.
Facebook kullanıcıları artık hashtag araması yapıp, hashtag’lerin üzerine tıklayabilecek. Facebook üzerinde etiket üzerine tıkladığınızda o konuyla ilgili paylaşımlar, kullanıcıların sayfa akışında görülebilecek.
The Verge’in haberine göre; Twitter’daki gibi aynı şekilde kullanılan hashtag’lerle link ve görsel paylaşımları görüntülenebilecek. Twitter’daki kullanımından farklı olarak Facebook, gizlilik ayarlarıyla bir sınırlandırma getiriyor. Kullanıcılar yalnızca herkese açık paylaşımları görebilecek. 
Şu anda yalnızca bazı kullanıcılar için aktif olan bu özellik birkaç hafta içinde herkese açık olacak.