Skip to main content

Facebook ikinci ‘Hacker Cup’ yarışmasının ilk turunu 20 Ocak’ta başlatacak.  Tüm dünyadaki kod yazarların katılabildiği yarışma, 72 saatlik bir ön elemeden sonra üç online tur ile devam edecek. Son 25’e…

Facebook ikinci ‘Hacker Cup’ yarışmasının ilk turunu 20 Ocak’ta başlatacak.  Tüm dünyadaki kod yazarların katılabildiği yarışma, 72 saatlik bir ön elemeden sonra üç online tur ile devam edecek. Son 25’e kalan yarışmacılar, Facebook’un Menlo Park, Kaliforniyada’ki merkezine uçurularak, Mart’daki finale katılacak.

Birincinin 5.000 dolar alacağı yarışmanın geçen yılki galibi Google çalışanı Petr Mitrichev olmuştu. Teknnoloji şirketlerinin bu tip yarışmaları, bünyelerine dahil edebilecek yetenekler keşfetmeyi de amaçlayarak düzenledikleri söyleniyor. Facebook, yarışmayı açıkladığı blog yazısında, ‘hacker’lık, Facebook’u oluşturmamızın merkezinde yer alıyor’ diyerek, yarışmanın önemini vurguluyor.

Facebook, işe alım sayfasında da ‘Programlama sorunlarını çöz, telefon görüşmesini kazan’ sloganıyla, hacker’lık kültürüne verdiği değeri göstermiş oluyor.

Siz hiç Facebook’un programlama sorunlarına el atmayı denediniz mi?

Kaynak: cnn.com