Skip to main content

EURO2016 maç heyecanı ülke ülke yaşanacak, takımlar Twitter’dan desteklenecek. Twitter’ın EURO2016’ya özel hazırladığı etkinlikler haberimizde…

Vine ve Periscope’u da içinde bulunduran Twitter, taraftarların EURO2016’da desteklerini gösterebilmeleri için hazırladığı emoji ve etkinlikleriyle heyecan fırtınası yaratacak. Twitter, Vine ve Periscope’un getireceği bir dizi yenilikle taraftarlar  futbol turnuvası boyunca takımlarıyla daha fazla yakınlık kurabilecek.

Tweet’ler Eiffel Kulesi’ni aydınlatıyor

Resmi turnuva hashtagi #EURO2016’nın yer aldığı ve turnuva süresince gönderilen tweetler kupa emojisi gösterecek. Türk milli takımına tweet’inizde #TUR ve #BizBittiDemedenBitmez hashtagleri Türk bayrağı emojisi çıkaracak.

Tweet’ler Eiffel Kulesi’ni aydınlatıyor

Tweet’ler Eiffel Kulesi’ni aydınlatıyor

Her maç günü akşamında, günün son maçı için bitiş düdüğü çalındıktan 10 dakika sonra, o gün Twitter’da en çok desteği alan ülkenin renkleri görkemli bir ışık şovuyla Eiffel Kulesi’ni aydınlatacak. Yine maç günü sonunda gün boyunca atılan en iyi tweet’ler Eiffel Kulesi’ne yansıtılacak, böylelikle Twitter 140 karakterlerini dünyanın en ikonik anıtlarından birine yansıtmaları için taraftarları teşvik edecek.