Skip to main content

NETGSM, Türkiye GSM pazarında dördüncü operatör olacak! Detaylar haberimizde…

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un ardından Türkiye’ye dördüncü GSM operatörü geliyor. Sabit hatlarda 70 binden fazla abonesi bulunan NETGSM yıl sonunda tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Sabit Mobil Şebeke Hizmeti Tip 3 (SMŞH) modeliyle BTK’nın onayını alan NETGSM, karar dahilinde Türkiye’de baz istasyonu hariç kendi alt yapısıyla, kendi SİM kartını çıkarma hakkına sahip olan dördüncü GSM firması oldu.

NETGSM, 0510 ile başlayan hatlarıyla Türkiye pazarına giriş yapacak. NETGSM, kendi SİM kartını kullanarak kendi abonelik sözleşmesini imzalama yetkisine sahip olsa da, Turkcell baz istasyonunu kullanarak hizmet verecek.

Telekomünikasyon altyapı işletmeciliği, internet servis sağlayıcılığı, sabit telefon hizmetleri ve sanal mobil şebeke hizmet yetki belgelerini alan NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş. bir yıl içinde bir milyon aboneyi hedefliyor.

Hedef 1 milyon abone

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, halihazırda 70 bini aşkın sabit hat abonesine sahip olduklarını, yıl sonu itibariyle tüketicilerle GSM operatörü olarak buluşmalarıyla birlikte bir yıl içinde bir milyon aboneyi hedeflediklerini kaydetti. İlk etapta mevcut alt yapılarına ilave olarak, 30 milyon liralık yatırım yapmayı ve 1000 personele çıkmayı planladıklarını belirten Öcal, uzun süre verilen mücadelenin ardından baz istasyonu hariç kendi altyapısını kurarak SİM kart çıkaracak ilk firma olduklarını, Turkcell baz istasyonunu kullanarak hizmet vereceklerini söyledi.