zehra çataltepe

Yerli yapay zekâ firması Tazi’nin yer aldığı projeye Avrupa Birliği'nden onay

Yerli yapay zekâ firması Tazi’nin yer aldığı proje Avrupa Birliği’nden onay aldı

TEKNOLOJİ | 22.02.2021 - 10:25

İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren Tazi’nin Avrupa Birliği Araştırma ve İnovasyon Programı Horizon 2020 çerçevesinde ortak olarak yer aldığı, desteklenmeye hak kazanan TRUST AI projesi çalışmalarına başladı.

Sosyal ağ algoritmasından ne beklenir, ne beklenmez?

Sosyal ağ algoritmasından ne beklenir, ne beklenmez?

TEKNOLOJİ | 12.07.2019 - 17:28

Günden güne hayatımızın her anında karşımıza daha fazla çıkan algoritmaların insani kararlar verme konusunda sorumluluklarını anlamaları da gerekiyor. Bu açıdan yapay zekâ algoritmalarının sadece iyi kâr getirmesi değil aynı zamanda anlaşılır ve tarafsız olması da önem kazanacak.

Sanat ve yapay zekâ

TEKNOLOJİ | 08.03.2019 - 11:50

İş dünyasının dinamiklerini derinden etkileyen yapay zekâ sanatsal yaratıcılığın yerini alabilecek mi? Belki buna kesin bir cevap vermek için henüz erken ama artık yapay zekâ ile üretilen resimler var ve bunlar açık artırmaya bile çıkabiliyor.

Trend raporlarının ötesinde yapay zekâ

TEKNOLOJİ | 08.05.2018 - 14:41

Son dönemin en sıcak konusu yapay zekanın enine boyuna tartışıldığı Digital Age Summit 2018’in “Trendlerin ötesinde yapay zeka” bölümünde yapay zekanın insan hayatına nasıl daha fazla değer katabileceği konusu üzerinde duruldu.

CMO Society buluşmaları “Dijital Dönüşüm” konseptiyle devam ediyor

ETKİNLİK | 26.04.2018 - 16:39

CMO Society “Dijital Dönüşüm” kapsamında düzenlenen buluşmaların ikincisi tazi.ai kurucu ortakları Prof. Dr. Zehra Çataltepe ve Dr. Tanju Çataltepe’nin katılımıyla bugün Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti.