Skip to main content

Bir yerli girişim olan TAZI.AI, Illuminate Ventures’in yönettiği yatırım turunu, 4,6 milyon dolarlık tohum yatırımı ile tamamladı.

Yapay öğrenmeyi (machine learning) demokratikleştirmek isteyen ve herkesin daha iyi seçimler yapabilmeleri için yapay öğrenmeyi teşvik eden TAZI.AI, 4,6 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı. Yatırım turu, B2B yazılım alanına odaklanan Illuminate Ventures tarafından yönetildi. Diffusion Capital Partners, Foothill Ventures ve Handshake Ventures’in yanı sıra, melek yatırımcılar da yatırım turuna katıldılar.

TAZI.AI Kurucu Ortağı ve CEO’su Zehra Çataltepe, yapay zekânın sadece veri bilimciler tarafından değil, herkes tarafından kullanılabilmesini hedeflediklerini belirtiyor.

Illuminate Ventures Ortağı Jennifer Savage, TAZI.AI’ın yaklaşımını erken benimseyenlere dikkat çekerek, onların, ciddi finansal yatırımlara gereksinim duymadan yapay öğrenmeyi geniş ölçekte kullanabileceklerini belirtiyor. Foothill Ventures Yönetici Ortağı Dr. Xuhui Shao ise, TAZI.AI’ın teknolojisinin ve kullanıcı odaklılığının yapay öğrenme alanında benzersiz olduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak: TAZI.AI 4,6 milyon dolar tohum yatırım aldı – MediaCat