Skip to main content

Twitch, partner yayıncılarının farklı platformlarda da yayın yapmalarına izin veriyor. Platform, yayıncıların daha fazla kullanıcıyı Twitch’e çekecekleri düşüncesinde.

Twitch, partner yayıncılarına gönderdiği bir e-posta ile YouTube ve Facebook Live’da yayın yapabilmelerinin önünü açtığını duyurdu. Twitch, bugüne kadar partnerlik anlaşması yaptığı yayıncıların sadece Twitch üzerinde yayın yapmalarına izin veriyordu. Yayıncılar, bugünden itibaren YouTube ve Facebook Live’da yayın yapabilecekler; fakat bu hamle yayıncıların tamamen özgür olabilecekleri anlamına gelmiyor.

Twitch, partner yayıncılarının diğer platformlarda canlı yayın yapabileceklerini, fakat bu yayınların Twitch yayınları ile aynı anda olamayacağını duyurdu. Partner yayıncılarının YouTube ve Facebook Live gibi Twitch benzeri platformlarda, Twitch yayınları ile birlikte yayın yapmalarını istemeyen şirket, Twitch’ten farklı olan Instagram Live ve TikTok gibi platformlarda eş zamanlı yayına izin veriyor. Twitch, partner yayıncılarının farklı platformlarda görünür olmalarının Twitch’e daha fazla kullanıcının gelmesini sağlayacağı düşüncesinde.

Kaynak: Twitch will now let partners stream on YouTube and Facebook – The Verge