temiz enerji

Rüzgar enerjisinin sağladığı 7 önemli fayda

Rüzgar enerjisinin sağladığı 7 önemli fayda

TEKNOLOJİ | 28.10.2019 - 10:00

Yurtiçi ve yurtdışındaki rüzgar enerjisi santrallerine servis hizmetleri sunan Ülke Enerji’nin Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar enerjisinin sağladığı 7 önemli faydayı sıralıyor.

Beton kuşatmasında tarım

Beton kuşatmasında tarım

TEKNOLOJİ | 24.05.2019 - 15:59

Dünya nüfusunun hızla kentlere taşınması ile baş gösteren gıda üretimi sorununa karşı, yeşil ve basit teknolojiler bize dikey tarım seçeneğini sunuyor. Üretim krizi ve plansız kentleşme sürerse, ciddi bir üretim seçeneği olması kaçınılmaz gibi görünüyor.

Güneş çatıdan yükseliyor

Güneş çatıdan yükseliyor

TEKNOLOJİ | 20.11.2018 - 14:22

Çatınıza güneş santralı kurmak istiyorsanız harekete geçme zamanı geldi. Bürokratik engeller hafifledi, artan elektrik fiyatları da kendi elektriğini üretmenin cazibesini artırdı.

Güneş enerjisi sistemleri teknisyenlerine talep artacak

TEKNOLOJİ | 14.11.2018 - 11:03

Rüzgâr enerjisi gibi güneş enerjisi de insanlığın temiz enerjiye geçişinde önemli bir yere sahip. Ayrıca güneş enerjisi sistemlerine yapılan yatırımlar sayesinde bu sistemler giderek ucuzluyor. Böylece bu alanda yeni iş fırsatları artıyor ve yakın gelecekte güneş enerjisi sistemleri teknisyenleri revaçta olacak.

Geleceğin en gözde yeşil işleri

Geleceğin en gözde yeşil işleri

TEKNOLOJİ | 30.10.2018 - 11:00

Önümüzdeki yıllarda yeşil ekonominin öneminin iyice anlaşılacağı ve buna paralel olarak yeşil işlerde istihdam ihtiyacının artacağı öngörülüyor. Peki geleceğin yeşil meslekleri neler olacak?