esra öz

Tıpta uzaktan eğitimde büyük adımlar atılacak

Tıpta uzaktan eğitimde büyük adımlar atılacak

TEKNOLOJİ | 15.11.2019 - 14:48

Uzaktan Eğitim Uzmanı ve Yazılım Test Danışmanı Aynur Akkol Özkan ile tıpta uzaktan eğitim özelindeki son gelişmeleri konuştuk.

Robotların cerrahide asistan olacağı günler çok uzak değil

Robotların cerrahide asistan olacağı günler çok uzak değil

TEKNOLOJİ | 22.08.2019 - 10:25

Robotik cerrahide gelecekte bizi neler beklediğinin cevabını Silikon Vadisi’nde da Vinci robotunun bulucusu Dr. Frederic Moll’in Auris Health şirketinde yeni algoritmalar yazan Dr. Elif Ayvalı ile ararken, robotik cerrahide zor vakalara müdahale eden Üroloji uzmanı Prof. Dr. Hasan Biri ile uygulama sürecinde daha önce sorulmamış soruların yanıtını aldık.

Beyne mühendislik yaklaşımıyla keşifler yapıyor

Beyne mühendislik yaklaşımıyla keşifler yapıyor

TEKNOLOJİ | 24.04.2018 - 09:30

ABD’de dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan California Teknoloji Enstitüsü (Caltech)’de çalışmalarına devam eden Türk bilim insanı Dr. Sertan Kutal Gökçe, beyindeki su içme kontrolü mekanizmasının anlaşılması özelinde yaptığı çalışma ile insanoğlunun beyni keşfetme yolcuğuna katkı sağlamayan devam ediyor.

Türk kadın fizikçilerin Madonna’sı keşiflere doymuyor

TEKNOLOJİ | 08.03.2018 - 15:30

Teknolojik buluşları ve akademik araştırmalarıyla birçok kez bilim dergilerine kapak olan Dr. Hatice Altuğ, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Obama’nın elinden de ödül alan ilk Türk bilim insanı.

mikroçiplerle kansere çözüm üreten türk esra öz

Mikroçiplerle kansere çözüm üreten Türk

TEKNOLOJİ | 19.02.2018 - 14:31

Kanserle mücadeleyi yeni bir boyuta taşıyan mikroçipli kan testi alanında çalışmalar yapan bilim insanları arasında yer alan dünyaca ünlü biyomedikal mühendisi ve mucidi Prof. Dr. Mehmet Toner’in kariyeri bilim dünyasına ilham veriyor.