TEKNOLOJİ

Digital Age | 10.12.2021 - 13:09

Epic Games, The Matrix Awakens’ın demosunu yayınladı

Epic Games'in yayınladığı The Matrix Awakens demosu hem gerçekliği sorgulatıyor hem de Unreal Engine 5'in potansiyelini gösteriyor.

Epic Games’in Unreal Engine 5 ile hazırladığı The Matrix Awakens’ın interaktif demosu PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı.

Lana Wachowski tarafından yazılan ve yönetilen, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss tarafından canlandırılan Neo ve Trinity karakterlerini de içeren oyun hem oyunculara hem de Matrix fanlarına hitap ediyor. Oyun, 22 Aralık tarihinde vizyona girecek olan The Matrix Resurrections adlı filmle ilişkilendirilen bir hikâyeye sahip.

The Matrix Awakens

Mashable, bu demonun Matrix evreni ile ilgili bir oyun olması dışında, Unreal Engine 5’in potansiyelini göstermesi açısından önemli olduğunu belirtirken, bahsi geçen konsollara sahip olmayanları da Epic Games tarafından yayınlanan videoyu izlemeye davet ediyor. Epic Games’in videoda görülen karelerin gerçek zamanlı olarak oluşturulduğunu açıkladığını aktaran Mashable, görüntülerin gerçekliğine ve Matrix evreninde geçen yapımların konseptine vurgu yaparak, neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt etmenin zorluğuna değiniyor.