Skip to main content

Boston Consulting Group (BGC) tarafından gerçekleştirilen araştırmada, ilk 50 sıraya dünyanın önde gelen şirketleri dahil oldu.

Boston Consulting Group (BCG), 2005 yılından bu yana en yenilikçi 50 şirketi ortaya çıkarmak için global inovasyon yöneticilerini araştırıyor. BCG, “En Yenilikçi Şirketler 2020: Seri İnovasyon Zorunluluğu”, uzun vadede daha iyi performans gösteren şirketler listesini açıkladı. Araştırmada, ilk 50 sıraya dünyanın önde gelen şirketleri dahil oldu. Listede teknoloji ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin çokluğu da dikkat çekti.

En yenilikçi şirketler 2020 listesi açıklandı

En yenilikçi şirketler listesinde ilk sırada Apple, ikinci sırada Amazon ve üçüncü sırada Alphabet (Google çatı şirketi) bulunuyor.

Apple geçen sene üçüncü, Alphabet birinci ve Amazon ikinciydi. Listenin devamına baktığımızda dördüncü olan Microsoft ve beşinci olan Samsung’un yerini koruduğu görülüyor. Altıncı olmayı başaran Huawei ise geçen seneye göre 42 sıra yükseliş kaydetmiş durumda. Bu da listenin en hızlı yükselişi anlamına geliyor. En çok sıra kaybeden ise 29 basamakla 50. sıraya yerleşen McDonald’s oldu.