Skip to main content

Musk, Cybertruck’ı Texas’ta bulunan Tesla Gigafactory’nin etrafında kullandığını açıkladı. Musk, açıklamayı şirketin 2021 yılı son çeyreğinin finansal raporunun açıklanmasından bir gün önce yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın merakla beklenen elektrikli pickup modeli Cybertruck’ı kullandığını açıkladı.

Texas’ta bulunan Gigafactory’nin etrafında Cybertruck ile tur attığını söyleyen Musk’ın bu açıklaması, şirketin 2021 yılı dördüncü çeyrek finansal raporlarının açıklanmasından bir gün önce geldi. Musk, Aralık ayında yaptığı bir açıklamada bu raporlar ile birlikte Cybertruck ile ilgili olarak yeni bir yol haritasının açıklanabileceğini de aktarmıştı.

Tesla’nın Cybertruck’ın üretimini 2023 yılının başına ertelediği haberi bu ayın başında Reuters tarafından paylaşılmıştı. Bu tarih, Musk’ın ilk tahmininden iki yıl sonrasına işaret ediyor.

Reuters’a Cybertruck’ın üretimi ile ilgili açıklamada bulunan yetkili, Cybertruck’ın özellikleri hakkında çalışmaların sürdüğüne de değinmişti. Musk, Aralık ayında, Cybertruck’ın altı kişilik olacağını, paslanmaz çelik gövdeli olacağını, dört motora sahip olacağını, “bir yengeç gibi” çapraz hareket edebileceğini ve kapı kollarına sahip olmayacağını aktarmıştı.

2019 yılının Kasım ayında tanıtılan Cybertruck için lansman sırasında ön sipariş veren Tesla müşterilerinin bekleyişi yaklaşık iki yıldır sürüyor.

Kaynak: Elon Musk says he’s been driving the brand-new Cybertruck around Tesla’s Gigafactory in Texas ahead of expected update in Q4 earnings – Insider