Skip to main content

GameStop ve DOGE fiyatlarında yaşanan rallinin ardından Elon Musk, Twitter hesabının biyografisini yalnızca “Bitcoin” yazarak güncelledi.

Tesla hisselerinde yaşanan artış nedeniyle Amazon CEO’su Jeff Bezos’un servetini yaklaşık 1,5 milyar dolar farkla geçerek dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, son zamanlarda kripto para açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Hatırlanacağı üzere, WhatsApp’ta tartışma yaratan gizlilik sözleşmesini protesto ederek yaptığı yorumla Signal‘e 100 binden fazla kullanıcı kazandırmıştı. Kripto para gündemine de dahil olan Musk, kısa vadede alım-satım yapan yatırımcılara tepkisini dile getirdi ve WallStreetBets’e destek verdi.

Twitter’da Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinden birçok kez bahseden Musk, Twitter hesabından kripto paralara yönelik mesaj vermeyi sürdürüyor. 20 kat değerlenen GameStop’a ve neredeyse yüzde 800 değerlenen Dogecoin’e destek veren Elon Musk, 43.7 milyon takipçili hesabını artık tek bir kelimeyle lanse ediyor: Bitcoin.

Elon Musk, Twitter profiline Bitcoin ifadesini sabitlemeden önce paylaştığı gönderisinde ise kripto paraların “kaçınılmaz” olduğunu vurguladı. WallStreetBets olaylarında net bir şekilde bireysel yatırımcının tarafını tutan Musk, Dogecoin’in fiyatındaki yükselişte de etkili olmuştu. Dogecoin, bu olayların başlamasından beri neredeyse yüzde 800 arttı. Musk’ın hamlesinden önce fiyatı 32 bin dolar olan Bitcoin önce 35 bin ardından 36 bin dolara kadar çıktı. Şu saatlerde ise  37 bin dolar seviyesinde.

Elon Musk, daha önce de profiline “Dogecoin” ve “Dogecoin CEO’su” ifadelerini sabitlemiş ve dikkatleri üzerine çekmişti. Musk’ın paylaşımı Bitcoin’i de kısa sürede değerlendirdi.