Skip to main content

Elon Musk, günlerinin SpaceX, Tesla ve Twitter arasında bölündüğünü, “uzun ve karmaşık” olduğunu söylüyor.

Şu anda Tesla, SpaceX ve Linda Yaccarino gelene kadar Twitter’ın CEO’su olan Musk, Salı günü The Wall Street Journal’ın CEO Konseyi Zirvesi’ndeki bir röportajda yoğun programı hakkında bazı bilgiler verdi.

Zamanını SpaceX, Tesla ve Twitter arasında nasıl bölüştürdüğünden bahseden Musk, “Tahmin edebileceğiniz gibi günlerim çok uzun ve karmaşık. Çok fazla içerik var, bunları üç marka için de oluşturmak oldukça zor” dedi.

141 milyon Twitter takipçisine düzenli olarak tweet atmaya bir şekilde zaman bulan Musk, genellikle programını “ağırlıklı olarak bir günde bir şirket olacak şekilde” bölmeye çalıştığını söyledi. İşlerini “biraz iç içe” olarak nitelendiren Musk, “zaman yönetiminin son derece zor olduğunu” belirtti.

Programının büyük bir çoğunluğunu kendisinin planladığını söyleyen Musk’a göre başka birisinin nelerin öncelikli olduğunu bilmesi imkânsız. Bu yüzden çalışma programını yönetmesine yardımcı olacak yalnızca yarı zamanlı bir asistanı var.

Bununla birlikte yine aynı röportajda Dogecoin hakkında da bir uyarıda bulunan Musk, yatırımcılara “Dogecoin üzerine bahse girmeyin” diye seslendi. Musk ayrıca Twitter’ın genel merkezinin San Francisco’dan başka bir yere taşınabileceği imasında bulundu.

Kaynak: Elon Musk says his days are ‘long and complicated’ splitting time between SpaceX, Tesla and Twitter – CNBC