Skip to main content

Elon Musk, yeni elektrikli kamyonetin direksiyonunda kendisinin de yer aldığı “üretim adayı” Cybertruck’ın bir fotoğrafını paylaştı.

Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su Elon Musk X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Az önce Tesla Giga Texas’ta üretim adayı Cybertruck’ı sürdüm!” dedi.

DogeDesignder adlı kullanıcının gönderisine de “Bence bu şimdiye kadarki en iyi ürünümüz” diye yorum yaptı.

Dört yıl önce duyurulan Cybertruck’ın üretime geçmesi, yaşanan çok sayıda gecikme sebebiyle uzun zaman aldı. Ancak bu yılın nisan ayında Musk nihayet üçüncü çeyrekte bir teslimat etkinliğinin gerçekleşeceği sözünü verdi ve eğer sözünü tutarsa ​​yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Hatırlarsanız temmuz ayında elektrikli otomobil üreticisi, Tesla’nın Austin’deki Giga Texas tesisinde üretim hattından çıkan ilk Cybertruck’ı gösteren bir fotoğraf da paylaşmıştı.

Teslimat etkinliği, ilk Cybertruck kamyonetlerinin yeni sahiplerine teslim edilmesini içerecek olsa da Tesla, aracın seri üretiminin 2024 yılına kadar başlamayacağını zaten açıkça belirtmişti ve bu da pek çok müşterinin Cybertruck’larını almadan önce hâlâ biraz beklemesi gerektiğini gösteriyor.

Daha önce paylaşılan haberlere göre Tesla, Cybertruck için 1 milyondan fazla ön sipariş aldı ve müşteriler 100 dolarlık iade edilebilir depozito ödedi.

Cybertruck için henüz bir fiyat belirlenmediğini belirtelim. Eskiden şirketin web sitesinde bir fiyat yer alıyordu ancak açıklanmayan bir nedenle 2021’in sonuna doğru kaldırıldı. O dönemde Cybertruck’ın elektrik motor sayısı, çekme kapasitesi ve menzil gibi özelliklerine bağlı olarak 39 bin 900, 49 bin 900 ve 69 bin 900 dolar olmak üzere üç fiyat gösteriliyordu.

Bakalım Cybertruck’ın fiyatı ne kadar olacak ve uzun vadede ne kadar başarılı olacak, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Elon Musk teases Cybertruck ahead of imminent delivery event – digitaltrends