Skip to main content

Elon Musk, TikTok fenomeni Yilong Ma ile tanışmak istediğini açıkladı. Musk’ın endişesi Ma’nın deepfake kullanması.

Elon Musk, TikTok’ta paylaştığı videolarla ün kazanan “Yilong Ma” ile tanışmak istediğini açıkladı. Bir Twitter kullanıcısının “Çinli Elon Musk’ı bir tuzak olarak kullanmalı mıyız?” tweetine yanıt veren Musk, Ma gerçekse kendisi ile tanışmak istediğini, fakat bugünlerde deepfake’leri ayırt etmenin zor olduğunu belirtti.

TikTok’un Çin’de kullanılan versiyonu Douyin’de ünlenen ve gerçek ismi bilinmeyen TikTok fenomeninin yaklaşık 235 bin takipçisi bulunsa da videoları milyonlarca kez izleniyor. Videolarında bir adet Tesla kullanan Yilong Ma, Musk’ın Twitter’a yaptığı teklifin ardından Twitter logosu ile de kamera karşısına geçti.

@mayilong0 This is a free bird. I like him and I'm going to go to him right now. Because Elon Musk is my brother#elonmusk #tesla #twitter ♬ dance(256762) – TimTaj

Musk’ın kendisi ile tanışmak istediğini açıklamasının ardından, Yilong Ma, Çin menşeili sosyal medya platformu Weibo’da “Buradayım. Ben de seninle tanışmayı çok istiyorum, benim kahramanımsın.” paylaşımını yaptı.