Skip to main content

Rota Portföy, Öztürk Grup/Ovolt ve EVS/Sharz, elektrikli araç şarj teknolojileri sektöründe işbirliğine imza atarak Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu hayata geçirdi.

Rota Portföy, elektrikli araç şarj istasyonlarının ülke genelinde yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Öztürk Grup/Ovolt ve EVS/Sharz ile birlikte Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu (Univolt GSYF) hayata geçirdi.

Paylaşılan bilgilere göre, Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, elektrikli araç ekosisteminde önemli bir değişim yaratacak. Fonla yatırım yapılacak veya kurulacak şirketler, yenilikçi bir yaklaşımla elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulmasını ve yaygınlaşmasını sağlayacak. Bu şirketler ayrıca, sektörde tedarik ve satış faaliyetlerini de yürütecek. Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, ilk aşamada Ovolt ile EVS’ye yatırım yapacak.

Fonun yatırımcılarına ve müşterilerine sunacağı başlıca hizmetler arasında; iOS ve Android platformlarında hizmet verecek Mobil Uygulama ve Online Ödeme Sistemleri ile en iyi müşteri deneyiminin sunulması, şarj istasyon ağı işleticileri için oluşturulacak Şarj Club ile etkileşim ve aktivasyon sağlanması ve istasyon ağ yapısı kurulması bulunuyor. Ayrıca, işletmeler ve filo sahiplerinin ihtiyaçlarına özel Kişiselleştirilmiş Hizmetler, elektrikli araç sahiplerine ise en iyi Fiziki Şarj İstasyonu Deneyimi de sunulacak.

Rota Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan, Öztürk Grup/Ovolt Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, EVS/Sharz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Anjel, işbirliğinin hayata geçirilmesini birlikte duyurdu.

Tevfik Eraslan, bu fon sayesinde hem yatırımcılara yeni fırsatlar sunacaklarını hem de ülkemizin bu alanda gelişmesine öncülük edeceklerini belirtti.

Ufuk Öztürk, bu yeni yatırımla birlikte E- Mobilite sektöründe öncü, lider ve yaratıcı olacak şirketlerin oluşumuna destek sağlayacaklarını belirterek, “Univolt GYSF Portföyünde yer alacak şirketlerin alanlarında lider konumda yer alacağına inancım tamdır” dedi.

Adil Anjel ise “Hedefimiz, hem ülkemizin vizyonuna uygun olarak temiz geleceğe yatırım yapmak hem de bu işi bir GSYF kanalıyla gerçekleştirerek, bu alana yatırım yapmak isteyecek kişi ve kurumlara, doğru, adil ve şeffaf bir ortam yaratmak ve konuyu mümkün olduğunca tabana yaymaktır” diye konuştu.