Skip to main content

“Eğitimde Dijital Dönüşüm” konferansı 15 Aralık’ta santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti

İki bölümden oluşan konferans, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’nun eğitimde dijitalleşmeye önem veren konuşması ile başladı.

  • Programın ilk bölümünde İntel İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk, Intel’in eğitimde dijital dönüşüme getirdiği yeni açılımlardan, Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak internette ürettikleri eğlenceli ders anlatım videoları ile tüm dünyaya nasıl bir hizmet sunduklarından ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat dersleri adeta bir yayına dönüştürdükleri tablet bilgisayar uygulamasından bahsetti.
  • Programın ikinci bölümünde İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı hocalarından Yrd. Doç.Dr. Erkan Saka eğitimde dijital dönüşümü yaratırken yeni araçların üretilmesi değil, var olan araçların kullanılması gerektiğinden bahsederken, Ercüment Büyükşener bu dönüşümü oluşması için ilham ve motivasyona ihtiyacımız olduğundan bahsetti. [e]instein Genel Müdürü Mert Kestek kurum içi eğitimlerde yeni çözümler olarak “oyunlaştırma”nın önemine dikkat çekerken, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Işıl Boy ise internetin güvenli kullanılmasında dikkat edilmesi gereken konular üzerine konuşmasını yaptı.

Konferansta; akademi, sivil toplum, özel sektör gibi konunun farklı alanlarından uzman kişileri ağırlayan Halka İlişkiler son sınıf öğrencileri, konferans sonunda “Eğitimde Dijital Dönüşüm Manifestosu”nu yazdılar.

Manifestonun yüksek çözünürlüklü versiyonu için üzerine tıklamanız yeterli. 

Eğitimde_Dijital_Dönüşüm_Manifestosu