Skip to main content

Kaynaklara göre Sony, The Interview filmini yayınlayacak

The Interview filmini izlemek artık sanıldığı kadar imkânsız olmayabilir. The New York Post’un haberine göre; Sony, hakkında çok konuşulan filmini kendi online yayın hizmeti Crackle üzerinden yayınlama kararı aldı.

Netflix ve Hulu kadar adı duyulmamış olsa da, online yayın hizmeti Crackle, 2006 yılından beri Sony’e ait. Sitenin kütüphanesinde büyük çoğunluğu Sony’nin yapımları oluşturuyor.

Re/code’a konuşan Sony’nin bir sözcüsü Lauren Condoluci, Sony’nin filmin dağıtımı için farklı yollar aradığını; ancak The New York Post’un haberinin doğru olmadığını savundu.

Sony’nin avukatı David Boies, filmin yakın zamanda yayınlanacağı bilgisini verdi. Ayrıca, filmin nasıl yayınlanacağı konusunun henüz netlik kazanmadığını belirtti.

Sony, atacağı bir sonraki adımı planlaması için kriz yöneticisi Judy Smith’i işe aldı. Noel armağanı olarak filmim ücretsiz gösterimi fikri hoş olsa da; Sony’nin tanıtım için milyonlarca dolar harcadığı bu filmi ücretsiz yayınlaması pek mümkün görünmüyor.

Sony’nin yapımcılığını üstlendiği ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a suikastin konu edildiği “The Interview” filminin ABD’deki gösterimi, siber saldırılar ve tehditlerin ardından iptal edilmişti.

Kaynak: refinery29