Skip to main content

Sigortam.net, Türkiye’de “yeni nesil sigortacılık” olarak anılan internet sigortacılığının nabzını tutuyor

2001 yılında kurulan iLab Holding yatırımı Sigortam.net, bugüne dek hizmet verdiği 2 milyondan fazla internet sigortacılığı müşterisinin satın alma alışkanlıklarına mercek tuttu.

  • Sigortam.net üstünden online sigortacılık hizmeti kullananların yüzde 78’ini erkekler, yüzde 22’sini ise kadınlar oluşturuyor. 30-50 yaş arası online sigorta müşterileri yüzde 62 ile çoğunluğu temsil ederken, kullanıcıların yüzde 25’i 30 yaş altı, yüzde 13’ü ise 50 yaş üstü olarak belirtiliyor.
  • Kasko, Trafik Sağlık ve Konut sigortaları için Sigortam.net üstünden teklif alanların 13 yıllık ortalamasına bakıldığında yılda 744 bin 76 kişinin teklif aldığı belirlendi.
  • Online sigorta yaptıranların cinsiyet dağılımı ise şöyle: Kaskoda yüzde 79 erkek, yüzde 21 kadın; Trafikte yüzde 81 erkek, yüzde 19 kadın; Sağlıkta yüzde 53 erkek, yüzde 47 kadın; Konutta ise yüzde 79 erkek, yüzde 21 kadın.
  • Sigortam.net üzerinden poliçe alan müşterilerin mesleki dağılımına bakıldığında en fazla satın alma yapan müşterilerin meslekleri bilgisayar mühendisi, öğretmen ve avukat olarak sıralanıyor.

Sigortam.net’in hazırladığı infografik çalışmasının yüksek çözünürlüklü versiyonu için üzerine tıklayabilirsiniz.

Sigortam.net_infografik_