Skip to main content

BT altyapı hizmet sağlayıcısı GlassHouse’un yüzde 100 hissesinin, e& enterprise’a satışına ilişkin hisse devir sözleşmesi imzalandı.

Orta Doğu, Asya ve Afrika’da 32 ülkede faaliyet gösteren küresel teknoloji şirketler grubu e&’in grup şirketlerinden biri olan e& enterprise’ın, BT altyapı hizmet sağlayıcısı GlassHouse’un hisselerini devralacağı açıklandı.

GlassHouse ve e& enterprise tarafından yapılan açıklamalara göre, GlassHouse’un yüzde 100 hissesinin e& enterprise’a satışına ilişkin hisse devir sözleşmesi 25 Haziran tarihinde imzalandı. Satın alma sürecinin Rekabet Kurumu ve ilgili diğer ön koşulların gerçekleşmesinin ardından tamamlanacağı belirtildi.

e& enterprise açıklamasında, söz konusu yatırımla Türkiye BT hizmetleri ve bulut pazarına giriş yaparak, son teknoloji dijital dönüşüm çözümlerini Türkiye’nin önde gelen firmalarının hizmetine sunmayı ve bulut hizmet portföyünü genişleterek SAP yetkinliklerini güçlendirmeyi hedeflediğini ifade etti.

GlassHouse ise, yeni dönemde müşterilerine, yönetilen bulut yetkinlikleriyle uluslararası standartlarda ve çok daha yenilikçi BT hizmetleri sunmayı planladığını aktardı.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren GlassHouse CEO’su Alp Bağrıaçık, “Ekibimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla büyüttüğümüz markamızın, küresel bir marka olan e& enterprise’dan yatırım alması sadece bizim değil, Türkiye BT sektörünün de başarısıdır. Altı yıllık serüvenimizde tüm hedeflerimize ulaşmayı başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

e& enterprise’ın CEO’su Salvador Anglada ise GlassHouse’u ve 150’den fazla yetenekli profesyonelden oluşan ekibini, e&enterprise ailesinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu işbirliğinin getireceği sınırsız olanaklar ve müşterilerimize sunacağımız katma değerli eşsiz dijital deneyim için sabırsızlanıyoruz” dedi.