Skip to main content

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğrafçılığı yarışması için son başvuru 30 Nisan’da.  Dünyanın aksiyon ve macera sporları dünyasına adanmış önde gelen uluslararası fotoğrafçılık yarışmalarından Red Bull Illume’ye başvurular…


Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğrafçılığı yarışması için son başvuru 30 Nisan’da. 

Dünyanın aksiyon ve macera sporları dünyasına adanmış önde gelen uluslararası fotoğrafçılık yarışmalarından Red Bull Illume’ye başvurular devam ediyor. Hayat tarzı, oyun alanı, enerji, ruh, yakından, kanatlar, sekans, yeni yaratıcılık, deneysel ve aydınlatma olmak üzere 10 kategoriden oluşan yarışmaya başvurular 30 Nisan’da sona eriyor. 
Ödüller
Uluslararası yayınların fotoğraf editörlerinden oluşan jüri 10 kategorideki 50 en iyi fotoğrafı ve birinciyi seçecek. Daha sonra bu 50 finalist fotoğraf benzersiz ve bağımsız bir gece fotoğraf sergisi olarak dünyayı dolaşacak. Birinci gelen fotoğrafın sahibi yeni Leica S fotoğraf makinesi, kategori birincileri ise birer Leica X2 kazanacak.
Bir önceki yarışmada 112 ülkeden 4 bin 773 fotoğrafçı toplamda 22 bin 764 fotoğraf göndermişti. Chris Burkard’ın sörfçü Peter Mendia’yı Şili’nin batı sahili açıklarında dalgalarda sörf yaparken çektiği ‘Perfect Day’ isimli fotoğrafı birinciliği kazanmıştı.
Ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşılabilir..