Skip to main content

Türk birasının dünyadaki temsilcisi Efes Pilsen, bira dünyasına ve üretim süreçlerine yeni internet sitesi konubira.com ile ışık tutuyor. Tarladan şişeye kadar uzun ve meşakkatli bir yolculuğu olan birayı, tren rayları üzerinde keyifli…

Türk birasının dünyadaki temsilcisi Efes Pilsen, bira dünyasına ve üretim süreçlerine yeni internet sitesi konubira.com ile ışık tutuyor. Tarladan şişeye kadar uzun ve meşakkatli bir yolculuğu olan birayı, tren rayları üzerinde keyifli bir geziye sığdıran konubira.com’u ziyaret edenler, Bira Uzmanı Sertifikası ve tişört kazanma şansına sahip oluyor.   
Türkiye’nin bira ustası Efes Pilsen, biranın tarihinden üretim sürecine, çeşitlerinden sunum şekline kadar pek çok bilgi sunan, yenilikçi bir internet sitesi hazırladı. Lunaparkta bir gezi treninde yol alıyormuşçasına bira dünyasında gezintiye çıkartan konubira.com, meraklılarına birayı daha doğru tanıma ve bira uzmanı olma olanağı sunuyor.
Efes Pilsen’in gezisine çıkanlar uzmanlık sertifikası alıyor
Biraseverler konubira.com internet sitesinde, bir rehberin eşliğinde vagonlarına oturup, bira uzmanlığı ile tamamlanacak bir yolculuğa çıkıyor. Arpa tarlaları arasında başlayan yolculuk Efes Pilsen bira fabrikasından içeri girerek devam ediyor.
Yolculuk boyunca bira çeşitleri, üretim süreci, bira hakkında bilinmeyenler ya da yanlış bilinenler ve servis önerileri gibi içerikler, çeşitli animasyonlar ve keyifli bir anlatımla paylaşılıyor. 
Bu eğlenceli ve bilgilendirici turu tamamlayanlar, bira uzmanlığını belgeleyen isme özel bir sertifikaya sahip oluyor. konubira.com’u ilk ziyaret edenler, turun sonunda sınırlı sayıda üretilen hatıra tişörtlerinden birine sahip olma şansı  yakalıyor. Ayrıca, geziden güzel anlar duvar kağıdı olarak da indirilebiliyor.