MÜZİK

Erdem Akın Temel | 12.11.2021 - 10:38

Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Universal Music, NFT maymunlardan oluşan yeni bir grup kurdu

Kingship adlı müzik grubu yeni şarkılar ve NFT’ler yayınlayacak, metaverse konserleri verecek.

Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olan Universal Music’in alt şirketlerinden olan 10:22PM, Kingship adlı NFT maymunlardan oluşan yeni bir grup oluşturduğunu açıkladı.

Salı günü yapılan açıklamada Bored Ape Yacht Club adı verilen ve sanal NFT maymunlarından oluşan bir koleksiyondan seçilen 4 adet karakterin Kingship’i oluşturacağı söylendi. Kingship, şarkılar ve NFT’ler yayınlayacak, performanslar ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

10:22PM’in kurucusu Celine Joshua, tüm sanatçıları ile çalıştıkları gibi Kingship’in orijinal sesini, müziğini geliştirmek için çalışacaklarını açıkladı. Her karakterin ayrı bir hikayesinin olduğunun da altını çizdi.

10:22PM Kingship grubundaki karakterler için geçmiş oluşturarak ve NFT performans satışları yaparak dinleyicilere eşsiz müzik deneyimleri sunacak. Grubun sahibi Jim McNeils, metaverse içerisinde düzenlenecek olan konserler dışında Kingship’in yeni bir tür NFT sahipliğini de temsil ettiğini açıkladı.

Bored Ape Yacht Club, binlerce eşsiz dijital maymun NFT’sinden oluşan koleksiyondaki karakterlerden bir tanesi Ekim ayında 3,4 milyon dolara satılmıştı. Kingship grubuna dahil edilen maymunlardan iki tanesi OpenSea adlı NFT pazarına göre 125 bin dolardan işlem görüyor.

Kingship’in şarkılarının ve performanslarının ne zaman müzikseverlerin karşısına çıkacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: New Universal Music band Kingship is a few bored, virtual apes who’re also NFTs – CNET