Skip to main content

Coronavirus salgını, Türkiye dahil dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Salgındaki son durumu görmek isteyenler, gerçek zamanlı çevrimiçi haritadan takip edebiliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus (Covid-19) ile ilgili Türkiye ve dünyadan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler; ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor.

Dünya genelinde toplam vaka sayısının 1 milyonu  geçtiği günlerde hayatını kaybeden kişi sayısı ise 150 bini aşmış durumda. Dünyada 185 ülke ve bölgede görülen virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 552 bin 264.  Bu adresten ulaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz.

Coronavirüs Haritası (Coronavirus Live Map)

Coronavirusünü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Coronavirusün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Coronavirüs salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.