SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 21.02.2022 - 11:35

Donald Trump’ın sosyal medya uygulaması TRUTH Social, App Store’da

Twitter, Facebook ve YouTube hesapları silinen eski ABD Başkanı Donald Trump, TRUTH Social ile gündeme yön vermek istiyor.

Görevi süresince sosyal medyada paylaştığı mesajlarla sık sık gündem olan eski ABD Başkanı Donald Trump, Twitter, Facebook ve YouTube’un topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle hesaplarını silmelerinin ardından kendi sosyal medya ağını kuracağını açıklamıştı.

İsminin TRUTH Social olacağı duyurulan uygulama, Trump tarafından müjdelenmesinden kısa bir süre sonra bir milyar dolarlık yatırım aldığı gerekçesiyle tekrar gündeme oturmuştu.

Donald Trump, geçtiğimiz günlerde TRUTH Social üzerinde ilk mesajını paylaştı. Trump, takipçilerine “en sevdikleri başkanın” yakın zamanda onlarla iletişime geçeceği mesajını verirken, TRUTH Social’in arayüzünün Twitter arayüzüne benzerliği dikkat çekmişti.

TRUTH Social bu kez de Apple’ın uygulama mağazası App Store’a giriş yapmasıyla gündeme oturdu. ABD’de her yıl Şubat ayının üçüncü Pazartesi günü kutlanan Başkanlar Günü’ne yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf edilen uygulama, ön izleme sürümüyle App Store’da yerini alırken, uygulamayı indirerek giriş yapmak isteyen kullanıcılar çeşitli sürprizlerle karşılaştılar.

Bazı kullanıcılar hesap oluşturma sırasında doğum tarihi, e-posya ve telefon numarası alanlarını doldurdukları sırada hata mesajları aldıkları için giriş yapamadıklarını aktarırken, bazı kullanıcılar ise bu alanları doldurduktan sonra bir bekleme sırasına alındıklarını belirten bir mesaj ile karşılaştıklarını belirttiler.

An itibarıyla yaklaşık 500 kullanıcısı olduğu Reuters tarafından duyurulan uygulamanın Mart ayının sonunda tüm kullanıcılar için erişime açılması planlanıyor.

Kaynak: Trump’s Truth Social Debuts in Apple’s App Store – CNET