Skip to main content

Başkanlığı öncesi ve sırasında adı sosyal medya kullanımı ve sosyal medya platformları ile çekişmelerinden ötürü sıklıkla anılan Trump, kendi sosyal medya ağını kullanıma sunma hazırlığında.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’un sahibi olduğu Trump Media and Technology Group tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre Trump kendi sosyal medya ağını kuruyor. Açıklamada sosyal medya ağının isminin TRUTH Social olacağı belirtildi.

Beta versiyonunun Kasım ayında kullanıma sunulması planlanan sosyal ağın ABD’de ulusal olarak kullanıma açılmasının 2022’nin ilk çeyreğini bulacağı öngörülmüş.

6 Ocak Kongre Binası baskını sonrası Twitter, Facebook ve Youtube tarafından kural ihlalleri sebebiyle hesabı silinen Trump, platformların engeli kaldırmamaları üzerine strateji değiştirerek kendi platformunu kurma kararı aldı.

Basın açıklamasında Trump’un bu kararı neden aldığına dair düşüncelerine de yer verildi. TRUTH Social’i büyük teknoloji şirketlerinin tiranlığına son vermek amacıyla kurduğunu açıklayan Trump, Twitter’daki Taliban hesaplarına ve destekçilerine dikkat çekerken, destekçilerine onların favori başkanlarının engellendiğini söyledi.

Kaynak: Trump launches his own social media platform, calling it TRUTH Social | TechCrunch