Uncategorized

DigitalAge | 05.02.2013 - 14:42

Doğuş Grubu’ndan yeni girişim: n11.com

Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un imzaladıkları stratejik ortaklık anlaşması bünyesinde Haziran ayı içerisinde kurulan Doğuş Planet, yeni bir e.ticaret platformunu sunmaya hazırlanıyor. Doğuş Planet, ‘n11.com‘ markası ile e.ticaret sektörünü yeniden şekillendirmeyi hedefliyor Tüzel tedarikçilerin ürünlerini tüketicilere ulaştırabilmelerini sağlayan B2C konseptli bir açık pazar e.ticaret platformu olan n11.com, 2013’ün ilk çeyreğinde […]Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un imzaladıkları stratejik ortaklık anlaşması bünyesinde Haziran ayı içerisinde kurulan Doğuş Planet, yeni bir e.ticaret platformunu sunmaya hazırlanıyor. Doğuş Planet, ‘n11.com‘ markası ile e.ticaret sektörünü yeniden şekillendirmeyi hedefliyor
Tüzel tedarikçilerin ürünlerini tüketicilere ulaştırabilmelerini sağlayan B2C konseptli bir açık pazar e.ticaret platformu olan n11.com, 2013’ün ilk çeyreğinde elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden Türkiye’nin nadide el sanatlarına kadar çeşitli zevklere hitap eden ürünlerle tüketicilerin karşısına çıkacak.
Doğuş Grubu CEO’su ve Doğuş Planet Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Akhan, “Türkiye’nin avantajlı demografik yapısı, hızla artan gelir düzeyi ve yeni teknolojilere hızlı adaptasyon kabiliyetini, SK Group’un internet alanındaki uzmanlık ve altyapıları ile birleştirerek yarattığımız e.ticaret platformu n11.com’un, 2013 yılında tüketiciyle buluşacağını paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.  
Doğuş Planet CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Nak Kyun Chong ise “Türkiye internet alanında hızla büyüyen bir pazar ve kullanıcı sayısı göz önüne alındığı zaman oldukça büyük bir potansiyel taşımakta. Kore’de e.ticaret alanındaki başarılı deneyimimizi Türkiye’deki güçlü ortağımız Doğuş Grubu ile birleştirerek, Türkiye e.ticaret pazarını büyütmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.