Skip to main content

İki büyük akış devi Disney+ ve Hulu’nun abonelerine sunduğu içerikler, tek bir uygulama altında birleşiyor.

Disney CEO’su Bob Iger, şirketin en son gelir duyurusu sırasında Disney+ ve Hulu’nun içeriklerinin 2023’ün sonlarında tek bir uygulamada birleşeceğini duyurdu. Şirketin Disney+, Hulu ve ESPN+’ı bağımsız seçenekler olarak sunmaya devam edeceğini söyleyen Iger, hizmetleri birleştirmenin reklamcılar için daha büyük fırsatlar, aboneler için ise daha sağlam ve kolaylaştırılmış içeriğe erişim sağlayacağını belirtti.

Comcast, Hulu’nun hâlâ yüzde 33’üne sahip. Disney’in bu duyurusu Hulu’nun geri kalanını satın almak için Comcast ile görüşmelerini sürdürebileceğini gösteriyor. Şirketin planları hakkında ayrıntılı bilgi vermeyen Iger, yalnızca Disney’in Comcast ile Hulu’nun geleceği hakkında “yapıcı” görüşmeler yaptığını söyledi.

Iger, şirketin ayrıca Aralık ayında reklamsız bir seçenek başlatmayı ve reklamsız seçenekte bir fiyat artışı planladığını ifade etti. Şirketin hizmet fiyatlarını ne zaman artıracağını söylemedi, ancak reklamsız ve reklam destekli seçeneklerin maliyeti sırasıyla 11 ve 8 dolardan fazla olabilir.

Kaynak: Disney+ and Hulu will merge into a single app later this year – engadget