Skip to main content

İnternet pazarında alan adı (domain) almak isteyenlerin, Gezi Parkı olayları sırasında direnişin sembolü haline gelen kelimelere olan ilgisi, direnişin etkilerinin devam ettiği Haziran ve Temmuz aylarında artış gösterdi. Haziran ve…

İnternet pazarında alan adı (domain) almak isteyenlerin, Gezi Parkı olayları sırasında direnişin sembolü haline gelen kelimelere olan ilgisi, direnişin etkilerinin devam ettiği Haziran ve Temmuz aylarında artış gösterdi.
Haziran ve Temmuz ayları boyunca ‘Çapulcu’ kelimesi ve türevleriyle farklı uzantılarda alan adı (domain) almak isteyenlerin sayısı dokuza ulaştı. Grup Ofis Marka & Patent yetkilerinin araştırması ‘Çapulcu’ kelimesiyle internet sitesi ya da blog açmak isteyenlerin; capulcu.com, capulcu.com.tr, capulcu.biz, capulcu.tc, capulist.com, capulist.tc, chapulcu.com, chapulcu.com.tr, chapulcu.net gibi alan adlarını satın aldıklarını ortaya koydu. Ayrıca Temmuz ayında içinde ‘Gezi Parkı’ geçen taksimgeziparki.gen.tr ve geziparki.com.tr alan adları da satın alındı.