Skip to main content

Türkiye’de fintech ekosistemini desteklemek amacıyla düzenlenen “Dijital Finansın Öncüleri” ödül programına başvurular için son gün 8 Mart.

KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) hayata geçirdiği “Dijital Finansın Öncüleri” ödül programına başvurular 8 Mart 2024’te sona eriyor.

Türkiye’nin fintech ekosistemini desteklemek amacıyla düzenlenen program bu sene yedi kategoride geliştirildi. “Öncü Banka”, “Vizyoner Banka”, “İş Birliğine En Açık Banka”, “Küresel Öncü Fintech”, “Yükselen Fintech”, “Yenilikçi Fintech” ve “Finansal Kapsayıcılık” kategorileri dünyadaki Web2, Web3 ve yapay zekâ teknolojilerinden yola çıkılarak dizayn edildi.

Türkiye’nin finans sektöründe inovasyonun öncülerini araştıran ve bu yıl ikinci kez düzenlenen ödül programı, bu alanda çalışan fintech şirketleri ile bankaların başvurularını 8 Mart tarihine kadar bekliyor.

Fintech’teki en iyi uygulamaları teşvik amacıyla bu ödül programının düzenlendiğini belirten KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lideri KPMG Sinem Cantürk, “Geçen yıl da oldukça yoğun ilgi gören programımız, finans sektöründeki yenilikçi girişimleri destekleyerek, Türkiye’nin dijital geleceğine ışık tutuyor. Böylelikle işbirliğine dayalı bir ekosistem oluşturarak sektörün gelişimine ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Bu heyecan verici yolculukta, tüm finans ve teknoloji liderlerini programımıza başvurmaya davet ediyoruz” dedi.

FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu ise, fintech ekosistemini besleyen en önemli şeyin inovasyon olduğunu belirterek, “Ülkemizde bu anlamda çok yüksek potansiyele sahip kurum ve kişiler var. Dijital Finansın Öncüleri Ödül Programı ile bunları öne çıkarmayı, globalleşme yolculuklarına destek olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Zübeyiroğlu, 8 Mart’ta başvurular tamamlandıktan sonra değerlendirme sürecinin başlayacağını, 16 Nisan’da ise kazananların açıklanacağını söyledi.

Bu seneki başvuruları değerlendirecek Dijital Finansın Öncüleri jüri üyeleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.