Skip to main content

Apple, maç skorlarını ve spor müsabakalarının analizlerini takip etmek isteyen kullanıcıları için Apple Sports adlı uygulamayı hayata geçirdi.

Apple, sporseverlerin ilgili oldukları takım ve liglere yönelik gerçek zamanlı skorlara ve istatistiklere erişmesini sağlayan ücretsiz bir iPhone uygulaması olan Apple Sports’u tanıttı.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre; hız ve basitlik için tasarlanan Sports, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Sports, Apple’ın tasarladığı kullanımı kolay bir arayüzle kullanıcıların favori liglerini ve takımlarını takip etmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Apple’ın hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Apple Sports’un skorlara ve istatistiklere inanılmaz derecede hızlı erişim sağlayan bir uygulama olduğunu vurguladı. Cue, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Apple Sports’un, kullanıcıların favori lig ve takımlarıyla ilgili güncel bilgilere ulaşmasını kolaylaştıracağını ifade etti.

Başlangıçta ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanıma sunulan uygulama, MLS, NBA, NCAA basketbol (erkekler ve kadınlar), NHL, Bundesliga, LaLiga, Liga MX, Ligue 1, Premier League ve Serie A liglerine ilişkin skor ve analizleri paylaşacak.

Gelecek sezonlar için MLB, NFL, NCAAF, NWSL ve WNBA dahil olmak üzere yeni ligler de Apple Sports’ta yer alacak.

Kaynak: Introducing Apple Sports, a new app for sports fans – Apple