TEKNOLOJİ

H.Kerem Fındık | 28.12.2018 - 16:02

Digital Age’de 2018’de en çok okunan 10 haber

Digital Age'de 2018'de en çok okunan haberleri sizler için derledik.

2018 yılını geride bırakırken digitalage.com.tr’de en çok okunan haberler hangileri oldu? Sitemizde geçtiğimiz yıl en çok okunan 10 haberi derledik. Bireysel emeklilikten kripto paralara, YouTuber’luktan perakendeye değişen çeşitli konulardaki haberler ziyaretçilerimizden ilgi gördü.

1- 10 soruda zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) sistemiyle ilgili merak edilenler

Bu haberin en çok okunan haberlerimiz arasında ilk sırasında yer almasının nedeni, bireysel emeklilik sisteminde (BES) yaşanan gelişmelere bağlamak mümkün.

2- Nasıl YouTuber olunur? Hangi ekipmanlar kullanılabilir?

Geçen yıl dijital dünyada YouTube ve YouTube için içerik üretimi de çok konuşulan konulardan biri oldu. Yazarımız Timur Akkurt’un metinle birlikte videoyla da desteklediği bu haber en çok okunan ikinci haberimiz oldu.

3- 2018’de bu kripto paraları alan kazanacak

Bitcoin, dolayısıyla kripto paralar, dünyada olduğu gibi ülkemizde de dalgalı fiyatıyla dikkat çekti ve gündemde yer buldu. Bu haber de sitemizde en çok okunan haberler arasına girdi.

4- Ve Frank öldü

Netflix’in popüler dizisi House of Cards’ın son sezonunda ana karakter Frank Underwood’un (Kevin Spacey) öleceğinin açıklanması bu haberimizi en çok haberler sıralamamızda öne çıkardı.

5- Çocuklar neden kodlama öğrenmeli?

Eğitim sisteminde yapılacak değişikliklerin arasında yer alan kodlama eğitimi ülke gündeminde yer buldu ve bu haberimiz de gelişmeler paralelinde en çok okunanlar arasında kendine yer buldu.

6- Türkiye’nin en büyük 100 perakende şirketi

Perakende sektörünün büyüklüğü ve ülke ekonomisindeki yerine dair yapılan her türlü haber medyanın gündemine giriyor. Dolayısıyla, bu haber de sitemizde dikkat çekti ve çok okundu.

7- Dünyanın en iyi işverenleri açıklandı: Listede beş Türk şirketi var

Ekonomi ve iş dünyası dergisi Forbes’un açıkladığı dünyanın en iyi işverenleri listesinde beş Türk şirketinin yer alması ilgi çekti ve sitemizde de en çok okunanlar arasında girdi.

8- Dört kameralı Samsung Galaxy A9’un Türkiye satış fiyatı belli oldu

Dünyanın dört kameralı ilk akıllı telefonu olması bu cihazla çıkan her türlü haberin okunmasını sağladı. Telefonun fiyatı da en çok merak edilen konulardan biri olduğu için bu haber listemize dâhil oldu.

9- WhatsApp artık para kazanmaya hazır

Teknoloji dünyasında öteden beri WhatsApp’ın para kazanıp kazanmadığı konuşulup durur. Bu haber de konuyu gündeme taşıdı ve çok okunanlar arasında kendine yer buldu.

10- Teknoloji liderleri uyardı: Çok geç olmadan durdurun!

Yapay zekâ geçtiğimiz yıl en ülke gündemi olduğu kadar dünya gündemini de işgal eden konular arasındaydı. Bu haber dünya teknoloji devlerinin Yapay zekâya dair yaptıkları uyarıları ele aldı ve sitemizde çok okunanlar arasına girdi.