DIGITAL AGE TECH SUMMIT

Digital Age | 24.05.2022 - 11:11

Digital Age Tech Summit yarın başlıyor!

Dijital inovasyonun kültürden ticarete, markalar dünyasından iletişime kadar yaşamdaki etkisi Digital Age Tech Summit’te mercek altına alınacak.

Garanti BBVA ana sponsorluğunda 25 Mayıs 2022 tarihinde online olarak gerçekleşecek olan Digital Age Summit’te teknolojik iradeden data’nın adlandırılmasına, oyun-ticaret-yaşam üçgeninde yükselen metaverse ve sanal evrenlerden dijital sürdürülebilirliğe kadar farklı temalar ve yarına yön verecek teknolojik trendler ele alınacak.

Dijitalin zirvesinde yer alacak konu ve konuşmacılar

Prof. Dr. Aylin Seçkin, NFT, sanat ve ekonomi üçgeninde ortaya çıkan fırsatlar ile bu fırsatların yaratıcı süreçler üzerindeki etkilerini aktaracak.

NFT’ler ile birlikte dönüşüm yaşayan alanlardan bir diğeri ise oyunlar. 10 yılı aşkın bir süredir Second Life ve benzeri online medya platformlarındaki “insan”ı inceleyen dijital antropolojist Prof. Tom Boellstorff, DATS izleyicisine Second Life oyununun içerisinden seslenecek.

Gerçek ve sanalın birleştiği noktada pazarlama iletişimini nelerin beklediğini, pazaryeri altyapı platformu Mojito’nun kurucusu Amanda Cassatt ele alacak.

SabancıDx Siber Güvenlik Grup Müdürü Nurettin Erginöz, yaşamın tüm bileşenleri ile online ortama taşındığı bu günlerde etkin siber güvenlik stratejilerini masaya yatıracak.

Finansal teknolojiler de dijital dönüşümün etkisi altında. Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer, nakitsiz bir geleceği, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve yalın finansal çözümleri detaylandıracak.

Pazarlama iletişimi ile birlikte marka kavramının da dönüşüme uğradığı günlerde MasterCard CMO’su Raja Rajamannar, pazarlama iletişiminin geleceğini masaya yatıracak.

Sürdürülebilir bir geleceğin izinde

Kentsel tasarım uzmanı Greg Lindsay ve marka danışmanı Lev Kushner, pandemi dönemi ile birlikte tüm dünyada yaygınlaşan “anında teslimat” uygulamalarının kenti nasıl dönüştürdüğünü tartışacak; yaşam alanları tasarlamak üzerine bir başka uzman, mimar Melike Altınışık, çok disiplinli mimarlık anlayışını DATS izleyicisine aktaracak.

Yaşam alanlarını ve doğayı odağına alan “Dünya’nın Kara Kutusu” isimli sosyal sorumluluk projesine dair her şeyi, The Glue Society kurucusu Jonathan Kneebone anlatacak.

Sağlık ekosistemi de dijital dönüşümün etkisinde. Sağlık teknolojilerinin geleceği, Roche Türkiye İletişim Lideri Nur Kaya, Roche İlaç Türkiye İş Çeviklik Dijital ve Müşteri Deneyimi Lideri Gizem Kedici Özbayraç ve Roche Diagnostik Türkiye, Sağlık Çözümleri Geliştirme Direktörü Doğutan Ülgen tarafından tartışılacak.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, finansal sağlıktan ekolojik sağlığa giden yolda yeni teknolojilerin ve veri kullanımının etkisini ve geleceğini tüm hatlarıyla ele alacak.

Digital Age Tech Summit’e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için digitalagesummit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.