FİLM

Digital Age | 23.05.2022 - 19:59

Görevimiz Tehlike 7’nin ilk fragmanı yayınlandı

Tom Cruise’un canlandırdığı Ethan Hunt’ın hikâyesinde sona yaklaşılırken yayınlanan ilk fragman fanların heyecanını katladı.

Görevimiz Tehlike 7’nin (Mission: Impossible: Dead Reckoning) ilk fragmanı yayınlandı. Top Gun: Maverick’in vizyona gireceği 27 Mayıs tarihinde yayınlanması beklenen fragmanın yayın tarihi Paramount Pictures tarafından erkene alındı.

Christopher McQuarrie’nin yönettiği film, Tom Cruise’u bir kez daha Ethan Hunt olarak izleyiciler ile buluşturacak. Fragman filmin hikâyesine dair pek bir açık vermese de bir hayli heyecan verici olduğunu söylemek gerek.

Serinin fanlarının merakla beklediği bir sahnenin kesiti de fragmanda yer aldı. Fragmanda Tom Cruise’un bir uçurumdan motosikletle uçtuğu ve yere paraşüt veya bir wingsuit ile ineceği görülüyor. Serinin her filminde beklenmedik bir aksiyon sahnesi ile izleyicilerin karşısına çıkan Tom Cruise’un Görevimiz Tehlike 7’de nasıl bir aksiyon sahnesinde yer alacağı merak konusuydu. Tom Cruise her ne kadar sahneyi daha önce anlatmış ve set fotoğrafları hakkında yorumlarda bulunmuş olsa da sahneye dair en net görüntü bu fragmanda yer aldı.

Görevimiz Tehlike 7, serinin son hikâyesinin ilk yarısını izleyiciler ile buluşturacak. İki film halinde anlatılacak olan hikâye, serinin olduğu gibi Ethan Hunt’ın hikâyesini de tamamlayacak. Kadrosunda Tom Cruise’un yanı sıra Simon Pegg, Ving Rhames ve Rebecca Ferguson’u da barındıran film, konuk oyuncuları ile de dikkat çekiyor. Serinin bir önceki filmi olan Görevimiz Tehlike: Yansımalar’da yer alan Vanessa Kirby ve serinin ilk filminde izlediğimiz Henry Czerny de filmde yer alıyor. Esai Morales, Shea Whigham ve izleyicilerin Marvel Sinematik Evreni’nden tanıdıkları Pom Klementieff ve Haley Atwell ise seriye bu filmle merhaba diyecek oyuncular.

Görevimiz Tehlike 7, 14 Temmuz 2023’te vizyona girecek.