Skip to main content

Dijital pazarlama dünyasının vitrini Digital Age Summit kapılarını 12. kez açtı.

Digital Age tarafından düzenlenen dijital dünyada yeni trendleri ve yaklaşımları sektörün gündemine taşımak amacıyla 2007 yılından bu yana düzenlediği Digital Age Summit dünyaca ünlü konukların katılımıyla başladı. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen zirvede Digital Age Summit 2018’de; dijitalleşme, teknolojik gelişim ve yeni iş modellerinin etkileri ‘güven’ teması çerçevesinde ele alınacak.

Digital Age Summit’18 zirvesinde neler konuşulacak?

Dijitalleşmenin etkilerinin en yoğun olarak yaşandığı sektörlerin birbiriyle iletişim kurması, desteklenmesi ve büyümesi amacıyla 2007’den beri hayata geçirilen Digital Age Summit’in (DAS) 12’incisi, Four Seasons Bosphorus İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsor, BKM Express ve Aksigorta’nın co-sponsor olduğu zirvenin bu seneki ana teması, blok zinciri ve yapay zekâ gibi yeni teknolojilerin kullanım alanları, yeni iş modelleri ve dijital dünyada eksikliği gitgide daha çok hissedilen ‘güven’.

Four Seasons Bosphorus’ta  gün boyunca devam edecek oturum ve workshop’larla sektör temsilcilerini alanında uzman isimlerle buluşturacak etkinliğin startını Serdar Kuzuloğlu verdi.

Serdar Kuzuloğlu açılış konuşmasında, “Güven konusunun ne kadar önemli olduğu son dönemde daha da ortaya çıktı. Güven algoritmalarının kurguladığımız yaşamın içinde daha etkili hale geliyor. Yorumlar bütün algımızı belirliyor. Sahte haberlerin suç kapsamına alındığına gördük. İşten eğitime, cinsellikten para alışverişine kadar hayata dair neredeyse her şeyin yansımasının, türevlerinin yaşandığı bu platformda elimizde güven dışında takas edilebilir bir akçe ya da arabulucu yok. Öte yandan hepimiz ya bizzat yaşadığımız acı tecrübelerle ya da haberlerden duyup şahit olduklarımızla dijital âlemin istismara, kandırılmaya ne kadar açık bir ortam olduğunu da öğrendik. Bütün bu gelişmelerin özeti bizi güvenilirliği kanıtlanmış kutuplarda topladı. Dev e-ticaret siteleri, dev sosyal ağlar, dev e-hizmet sağlayıcıları çıktı. Önümüzdeki dönemde bütün bu pratikler ışığında edinilen tecrübe ve güçlenen altyapıları kullanarak internette yeniden bireylerarası bir çağa gireceğimizi düşünüyorum. Bir benzetmeyle, büyük tatil köyleri yerine ıssız koyları tercih edeceğiz. Bu doğamızda var. Temel harcı ve şartı da güven kavramı olacak elbette.” dedi.

Etkinlik ile ilgili atılan tweetlere #DASummit18 hashtagi ile ulaşabilirsiniz.

Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…

Etkinlik programını mobil uygulamadan takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Programın üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.