Skip to main content

DeepL, iş iletişimini güçlendirmek amacıyla yapay zekâ destekli yeni yazma asistanı DeepL Write Pro’yu piyasaya sürdü.

Dil yapay zekâsı alanında küresel lider markalardan DeepL, şirketlere yönelik geliştirdiği en son ürünü olan DeepL Write Pro’yu tanıttı.

DeepL tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni sürüm, DeepL’in kendi LLM’si tarafından desteklenen ilk hizmeti ve farklı sektörlerde çeviriye ihtiyaç duyan kullanıcılar için oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor. DeepL Write Pro, şirket içi iletişimden daha kritik olan müşteri mesajları ve sözleşmelere kadar, işletmelerin küresel ölçekte doğru ve güvenli iletişim kurmasına yardımcı oluyor.

Taslak hazırlama sürecinde kullanıcılara asistanlık yapan DeepL Write Pro, kelime seçimi, ifade, stil ve ton konusunda gerçek zamanlı, yapay zekâ destekli öneriler sunarak kullanıcıların metinleri geliştirmelerine yardımcı oluyor. DeepL Write Pro’nun bu yaklaşımı, kullanıcıyla yapay zekâ arasında ortak ve yaratıcı bir sinerji yaratarak çeviri esnasında kullanıcının özgün sesini korumasını da sağlıyor. DeepL Write Pro’da stil opsiyonları arasında (İş, Akademik, Basit, Günlük) ve ton opsiyonları arasında (Dostça, Diplomatik, Kendine Güvenen, Hevesli) seçenekleri bulunuyor. Farklı seçeneklerin yer alması, kullanıcıların yalnızca yazı yazmalarına yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda yaratıcılıklarını da geliştiriyor.

Aktarılan bilgilere göre, DeepL Write Pro’nun en büyük avantajlarından biri, kurumsal şirketler için üst düzeyde güvenlik önlemleri sunması. DeepL’in en son sürümü, maksimum veri güvenliği için TLS şifreleme ve metin silme dahil olmak üzere özellikle kurumsal müşterilere yönelik gelişmiş güvenlik önlemleri sunuyor. DeepL Write Pro abonelikleri, kurumsal düzeyde güvenlik önlemlerinin yanı sıra sınırsız metin ve yazı düzeltmeleri de içeriyor. Bu da şirketlerin iletişim engellerini ortadan kaldırırken verilerini de korumasına destek oluyor.

DeepL Write Pro, markanın amiral gemisi ürünü DeepL Translator’ın ürün portföyünü de genişletiyor. Mevcut DeepL Translator müşterileri için Write Pro’nun eklenmesi, şirketlerin küresel olarak büyümesini sağlamak amacıyla son teknolojiye sahip dil yapay zekâsı desteğiyle tasarlanmış bir iletişim araçları paketi oluşturuyor. DeepL Write Pro, halihazırda İngilizce ve Almanca dillerinde hizmet veriyor ancak ileride daha fazla dil seçeneğini sunması planlanıyor.

DeepL kurucusu ve CEO’su Jarek Kutylowski

DeepL kurucusu ve CEO’su Jarek Kutylowski

DeepL kurucusu ve CEO’su Jarek Kutylowski, konuya ilişkin açıklamasında “Kelimeler ve yabancı dil global şirketler için rekabet avantajı sağlayan önemli bir güç. DeepL Write Pro, bizi diğer teknoloji devlerinden kendi LLM’lerimiz tarafından desteklenen ilk ürünümüz olmasıyla ayrıştırıyor. Ürünümüz, yıllarca süren araştırma ve inovasyon sonucunda üretildi. DeepL’in dil yapay zekâsı çözümleri paketi, globalleşmek isteyen şirketlerin hem sektörde hem de iç İletişim süreçlerinde iletişimlerini güçlendiriyor ve yaratıcılıklarını besliyor” ifadelerini kullandı.