Uncategorized

DigitalAge | 24.04.2013 - 15:18

Daft Punk Spotify’da rekor kırdı

Daft Punk’ın yeni single’ı Get Lucky Spotify üzerinde yayınlandığı ilk günde rekor kırdı.  Fransız elektronik müzik duayeni Daft Punk, online müzik hizmeti Spotify üzerinde, yayınlandığı gün içinde şarkının dinlenme sayısında daha önce hiçbir şarkının yakalayamadığı başarıyı yakaladı.  Daft Punk’ın single’ı Cuma günü yayına alındıktan sonra Birleşik Krallık ve Amerika’da rekor kırdı. İkilinin ‘Random Access Memories’ […]

Daft Punk’ın yeni single’ı Get Lucky Spotify üzerinde yayınlandığı ilk günde rekor kırdı. 

Fransız elektronik müzik duayeni Daft Punk, online müzik hizmeti Spotify üzerinde, yayınlandığı gün içinde şarkının dinlenme sayısında daha önce hiçbir şarkının yakalayamadığı başarıyı yakaladı. 
Daft Punk’ın single’ı Cuma günü yayına alındıktan sonra Birleşik Krallık ve Amerika’da rekor kırdı. İkilinin ‘Random Access Memories’ albümü 2005 yılındaki Human After All’dan sonraki ilk stüdyo albümü olma özelliğini taşıyor. 
Aslında Spotify, vokallerinin Pharell Williams’a ait olduğu Get Lucky’nin kaç kez dinlendiğini açıklamadı. Ancak; Daft Punk’ın yeni single’ı daha önceki Birleşik Krallık rekorunu geçmiş durumda. Amerika’da ise bu şarkıdan önce Justin Timberlake’in ‘Pusher Love Girl’ şarkısı rekorun sahibiydi. 

Şarkının YouTube üzerinde dinlenme sayısı ise 3 milyonu geçmiş durumda.