Skip to main content

D-Smart’ın yeni icra kurulu başkanı belli oldu.

Doğan Grubu’nda 2002 yılından bu yana farklı kademelerde görev yapan Mükremin Sarıer, Nisan 2016’dan bu yana yürüttüğü D-Smart’taki görevini, hali hazırda Doğan Dağıtım A.Ş. İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Kürşat Demircioğlu‘na devretti.

Kürşat Demircioğlu, 20 Kasım 2017 tarihinden itibaren D-Smart İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. Doğan Şirketler Grubu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Yağmur Şatana, söz konusu bayrak değişimini değerlendirdiği sözlerinde Mükremin Sarıer’e Doğan Grubu’ndaki başarısından dolayı teşekkür ederek, yeni görevinin yanı sıra mevcut görevini de sürdürecek olan Kürşat Demircioğlu’na da başarı dileklerini iletti.

Doğan Grubu’na 1 Nisan 1988 yılında katılmış olan Kürşat Demircioğlu, Hürriyet Ofset Matbaacılık ve Gazetecilik A.Ş., Hürriyet A.Ş.’de Muhasebe ve Mali İşler Yöneticiliklerinin ardından 2001 yılından Ekim 2016 yılına kadar Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.de Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. Şubat 2017 tarihinden bu yana Doğan Dağıtım A.Ş.  İcra Kurulu Başkanlığını sürdüren Demircioğlu, Kasım 2017 itibarı ile mevcut görevinin yanı sıra D-Smart İcra Kurulu Başkanlığını yürütmeye başladı.