Skip to main content

Sağlık Bakanlığı, yeni tip Coronavirus’le (Covid-19) mücadele kapsamında “SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı”nı hayata geçirdi.

T.C. Sağlık Bakanlığı ile WhatsApp işbirliğinde Türkiye’deki insanların salgınla ilgili en doğru bilgilere ulaşmalarını sağlamak ve riskli kişileri ne yapmaları gerektiği konusunda doğru yönlendirmek adına “SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı” hayata geçirildi.

T.C. Sağlık Bakanlığı resmî sosyal medya platformlarından yaptığı paylaşımla Türkiye’deki insanların salgınla ilgili en doğru bilgilere ulaşmalarını sağlamak ve riskli kişileri ne yapmaları gerektiği konusunda doğru yönlendirmek adına “SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı”nı kurduklarını duyurdu. Hat, Türkiye’deki vatandaşların sorularına cevap vermeyi ve hızlı, güncel ve resmi tavsiyeler paylaşmayı hedefliyor.

Türkiye sınırları içindeki herkesin ulaşabileceği “SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı”na WhatsApp üzerinden 0541 888 0 184 numarasına mesaj gönderilerek ulaşılabilecek. Sağlık Bakanlığı ile WhatsApp ortaklığında geliştirilen bir ‘chat bot’, salgınla ilgili sorulara Türkçe olarak yanıt vererek insanların salgından nasıl korunacaklarına dair tavsiyeler ve pratik ipuçları paylaşacak. Facebook, aynı zamanda Bakanlığın platformları üzerinden bu bilgileri paylaştığı gönderileri de destekleyecek.