Skip to main content

THY, 23 Nisan’ın 100’üncü yılına özel olarak adlandırılan TK1920 sefer sayılı uçağıyla canlı yayında Türk bayrağı çizdi.

Türk Hava Yolları, bugün paylaştığı bir tweet ile gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açtığını duyurdu. THY, tweet’e uçak takip platformu Flightradar24‘te oluşturulan linki ekleyerek, takipçilerinin uçuşu anlık olarak izleyebilmesini sağladı.

Twitter hesabından duyuruyu yapan THY şunları yazdı: “Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açıyoruz!” THY, tweet’e uçak takip platformu Flightradar24’te oluşturulan linki ekleyerek, takipçilerinin uçuşu anlık olarak izleyebilmesini sağladı.

THY 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için özel olarak hazırlandığı gösterisi için uçuşa sabah saat 09:00’da başladı. 23 Nisan’ın 100’üncü yılına özel olarak adlandırılan TK1920 sefer sayılı uçağıyla Ankara semalarında ay yıldız çizilerek uçuş gerçekleştirildi. THY uçağının çizdiği bayrağı canlı olarak izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.